SON DAKİKA
[17:41] Virüs tedbirlerine uymayanlara ciddi yaptırımlar uygulandı -- [] -- [16:30] TED Öncü Eğitim Kurumları farkıyla Düzce’de -- [16:04] Valilik 12 maddelik önemli kararlar aldı -- [15:41] Yığılca ile ilgili önemli karar -- [15:32] Virüs salgınını hiçe saygılar -- [15:21] Algün İnşaat’tan örnek çalışma -- [10:26] Rektör Nigar Demircan Çakar’ın acı günü -- [10:18] Evi kumarhaneye çevirdiler polis bastı -- [09:48] Düzceli yazar İlhan Akın’ın yeni kitabı satışa çıktı --
Gündem
Kısa çalışma ödeneğinden yararlanacak iş verenlerin yapması gerekenler

DüzceSonHaber

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanacak iş verenlerin yapması gerekenler
24.03.2020 - 11:38
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak isteyen iş verenlerin yapması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında devreye alınan kısa çalışma ödeneği hakkında Düzce Valiliği’nden açıklama yapılarak iş verenlerin yapması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde;

Bilindiği üzere, kısa çalışma genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz ve zorlayıcı sebeplerle işyerindeki çalışma süresinin en az 1/3 oranında azaltılması veya faaliyetin en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde uygulanabilmektedir. Kısa çalışma uygulaması halinde gerekli şartları sağlayan işçilere, çalışılmayan dönemler için 3 aya kadar kısa çalışma ödeneği ödenmektedir.

18.03.2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Koronavirüs (Covid-19) kapsamında açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” nde yer alan “Kısa Çalışma Ödeneğinin devreye alınarak, bundan faydalanmak için gereken süreçlerin kolaylaştırılması ve hızlandırılması”, çerçevesinde ilimizde de Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde çalışmalar devam etmektedir.

İlimizde Koronavirüs (Covid-19) salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenler, 23.03.2020 tarihinden itibaren Düzce Valiliği Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü için oluşturulan kısacalısma.duzce@iskur.gov.tr elektronik posta adresine gerekli belgeleri göndermek suretiyle başvurabileceklerdir.

Elektronik ortamda gönderilecek belgelerin ıslak imza ile imzalandıktan sonra bilgisayar ortamına taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Kısa çalışma ödemeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecektir. Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Formlarına İŞKUR https://iskur.gov.tr/işveren/kisa-calisma-odenegi internet adresinden ulaşılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcesonhaber.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Valilik 12 maddelik önemli kararlar aldı
20 yaş altı komşuları için dj performansı sergiledi
Belediye başkanlarının 1 yıllık karnesini hazırladık Ticaret Bakanlığı açıkladı işte Düzce’de ki fırsatçı firmalar
İki köyün yolları da kayalarla kapatıldı
Ayakkabısı çıkarılınca şok oldular

Facebook'da Bizi Takip Edin