SON DAKİKA
[13:25] Düzce fotoğrafları ile andı -- [12:55] 15 Temmuz’da şehitler unutulmadı -- [11:20] Vali Dağlı’dan 15 Temmuz mesajı -- [23:56] Delta Alfa Çorap 15 Temmuz mesajı -- [23:54] Avukat/Arabulucu Ali Dilber'in 15 Temmuz mesajı -- [23:52] DİVAPAN 15 Temmuz mesajı -- [23:49] Düzce Üniversitesi 15 Temmuz mesajı -- [23:43] Uğur Eğitim Kurumları 15 Temmuz mesajı -- [11:55] Oğullarını özlüyorlar -- [11:50] Düzcespor’u en iyi yönetecek isim --
Yazarlar
Dursun Ay iki arada bir derede kalıyor
By Gölge

By Gölge

28.08.2018 - 19:02
590 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzcelilerden kendisini nefret ettirmeyi başaran garip bir insan. Öncelikle kendisinden nefret ettirmesinin sebeplerinin başında eminim ki kendi kişiliği değil, etrafında bulunan ve kendisini kötü yönlendiren kişiler sayesinde ortaya çıkmış bir durum.

Aslına bakarsanız, görevden istifa etmiş olmasına rağmen başkanlık karizması, duruşu olan ve yaklaşan yerel seçimler öncesi aday olsa tekrar seçim kazanacak bir isim.

Mehmet Keleş ilk gittiğinde AK Parti ilçelerde seçim kaybetti, ikinci gittiğinde ise milletvekili kaybetti. Partide aslına bakılırsa önemli bir aktör. Ancak dediğim gibi Mehmet Keleş etrafında bulunan kişilerin büyük katkısı ile nefret edilen bir kişi haline geldi.

Öyle yada böyle sonuç olarak Keleş birilerinin talimatı ile istifa etti. Kimse kendi isteği ile o kadar arzu ettiği koltuktan istifa etmez. Kimse masal anlatmasın. Yok yoruldu, yok başka şeyler bu halkın kafasında ki soru işaretlerine cevap olmuyor.

Çünkü Mehmet Keleş denilen zat halen sokakta gezebiliyor, halen Düzce Belediyesi’ne rahatça girebiliyor, halen Mehmet Keleş’in Düzce Belediyesi üzerinde inanılmaz bir hakimiyeti olduğu konuşuluyor.

Başkan Dursun Ay başta olmak üzere, belediye başkan yardımcıları ve bir kısım meclis üyeleri halen Keleş’in dudağından çıkacak iki cümleyi bekliyor gibi görünüyor.

Madem bu adam istifa ettirildi, neden bu kadar rahat geziyor? Düzce Belediyesi’ne neden bu kadar rahat girebiliyor? Başkan Dursun Ay ile fotoğraf çektirip “Bence Dursun” yazabiliyor? Bütün bunları bu kadar rahat yapabiliyor?

Bu adam bu kadar rahat gezebiliyor ve rahat hareketler sergiliyorsa neden görevden alındı? Görevden alındı neden gereği yapılmıyor? Halka şu yada bu sebeple görevden alındı neden denilmiyor?

Bu Mehmet Keleş’in kişiliğine zarar veriyor. Birileri FETÖ’cü diyor, birileri hırsızdı o diyor, birileri dolandırıcı diyor. Allah için görmediğimiz şeyleri söyleyemeyiz yanlış anlaşılmasın sadece kamuoyunda bu dedikodular dönüyor, çünkü görevden neden alındığına dair daha doğrusu istifaya neden zorlandığına dair bir açıklama yok. Yoksa Mehmet Keleş ne FETÖ’cü ne hırsız yada ne dolandırıcıdır.

Millet kızgınken, Düzce Belediyesi’ne geliyor. Burada Dursun Ay’a zarar vermeye başlıyor.

Biirrr, insanlar görevden istifa ettirilen birinin nasıl belediye başkan makamına girdiğini sorguluyorlar, zarar veriyor.

İkiiii, Mehmet Keleş ile AK Parti İl Teşkilatı’nın arasında soğuk savaş halen devam ediyor. Keleş’in istifa ettirilmesinde en büyük etken il teşkilatı gibi görünürken tekrar aday olmak isteyen Dursun Ay ile fotoğraf verip “Bence Dursun” yazması gözlerin bir anda Dursun Ay’a dönmesini sağladı, bu durum da zarar veriyor.

Üçççç, zaten Düzce Belediyesi’nde halen Mehmet Keleş gölge yönetimi var derken Dursun Ay’ın paylaşımlarında Keleş’i yere göğe sığdıramaması zarar veriyor.

Dörtttt ziyaret fotoğrafını hatırlayın, hatırlamazsanız hazreti googleden arayıp bakın. Mehmet Keleş bir zamanlar makara yaptığı İsmail Bayram’ın oturmak zorunda kaldığı yerde oturuyor, karşısında ki Başkan belki saygıdan ama insanların algısına göre korkudan makamında oturamıyor buda zarar veriyor.

Yani Mehmet Keleş ismi hem Dursun Ay’a hem AK Parti’ye zarar. Adam külliyen zarar. Ya uzak tutacaksınız, ya halka adam gibi açıklama yaparak bu Keleş efendinin neden görevden istifa ettirildiğini açıklayacaksınız. Bunun kaçar bir yanı yok.

Passat’a binmek istemeyen bir adamın hakkında ki kamuoyunda dolaşan yalan yanlış bilgileri ortadan kaldırmak zorundasınız.

HEPSİ BİR KENARA ŞİMDİ HALKA YAKIN OLMAYA ÇALIŞAN BELEDİYE BAŞKANI DURSUN AY İSE İKİ ARADA BİR DEREDE KALIYOR. AŞAĞI TÜKÜRSE SAKAL, YUKARI TÜKÜRSE BIYIK. KİMSEYİ KIRMAMA GİBİ ÖZELLİĞİ OLAN AY'IN BU TİP İSTEM DIŞI ZİYARETLER KARŞISINDA ZOR DURUMDA KALDIĞINI BİLMEK GEREKİYOR. MADEM SEVİYORSANIZ SAYIN KELEŞ BU ADAMI BİRAZ DAHA DİKKAT ETMELİSİNİZ. Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
590 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcesonhaber.com sorumlu tutulamaz.

Yazarın Son Yazıları
Ah bu siyaset
13.03.2019
VAH DÜZCEM VAH
17.12.2018
Dursun Ay iki arada bir derede kalıyor
28.08.2018

YAZARLAR

Zehirlenen çocukluk

Samet BEYAZ

Zehirlenen çocukluk

Çocuk istismarı

Öznur KARAOLUK

Çocuk istismarı

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'da Bizi Takip Edin