"/> ">
Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 13:48
 
32 yıl sonra bir araya geldiler
YAŞAM Haberi
32 yıl sonra bir araya geldiler

Batman 1. Jandarma Komando Alayı’nda 1987-88 yıllarında askerlik yapan asker arkadaşları 32 yıl sonra Düzce’de bir araya geldi. Asker arkadaşları o dönem kendilerinin komutanı olan emekli Başçavuş Oktay Koçak’ın talimatı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılı için saygı duruşunda durdu.

Batman 1. Jandarma Komando Alayı’nda 1987-88 yıllarında askerlik yapan 20 arkadaş Düzce’de bir araya geldi. Gölyaka ilçesi Kuyudüzü Köyü Muhtarı Halil Düzen tarafından organize edilen ve Bursa, İzmit, Çanakkale, Ankara, Erzurum gibi illerden gelen asker arkadaşlarının yer aldığı, askerlik yaptıkları yıllarda 20’li yaşlarında olan şimdilerde ise 50 yaşını geçen asker arkadaşları ve eşleri buluştu. Buluşmaya 1. Jandarma Komando Alayı’nda başçavuş olarak görev yapan emekli Başçavuş Oktay Koçak da katıldı. Eski askerlerini bir arada gören Koçak duygusal anlar yaşadı.

Asker arkadaşları düzenlenen kahvaltının ardından eski komutanları Oktay Koçak’ın talimatı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü için saygı duruşunda bulunurken, Türk ordusuna da asker selamı ile selam gönderdi.

Emekli Başçavuş Oktay Koçak, duygulu anlar yaşadığını ifade ederek “Gerçekten 32 sene önemli bir zaman. İnsan hayatının neredeyse yakınına yakın bir dönem. O zaman genç olan bu kardeşlerimiz hem de en zor en çetin dönemde beraber vatani görevlerini icra ettiler. Ben kendileri ile gurur duruyorum. Çünkü 32 sene sonra yine aileleri birlikte bir arada, üzüntülü, sıkıntılı günlerinde de dayanışma içinde haberleşerek bir araya geliyorlar. Silah arkadaşlarımızı her zaman için bu yaptıkları sosyal faaliyet için kutluyorum. Kendilerine bizi bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Askerlik arkadaşları ile 32 yıl sonra buluşan Sezgin Günaydın ise tarif edilmez duygular içinde olduğunu belirterek, “Burada bir buluşma düzenledik. Anlatılmaz, yaşanır. Biz çok mutluyuz, sevinçliyiz. Askerlik anılarımızı anlatıyoruz. Ailelerimize, çocuklarımıza anlatıyoruz. Arkadaşlarımız sağ olsunlar Bursa’dan, İzmit’ten, Sakarya’dan, Ankara’dan, Çanakkale’den katıldı.” dedi.

Buluşmayı organize eden Kuyudüzü Köyü Muhtarı Halil Düzen, “Bunu tarif etmek gerçekten çok zor. Biz büyük bir aileyiz. Türkiye’nin her tarafında arkadaşımız var. Bir olayımız olduğunda birbirimizle dayanışma içinde oluyoruz. Bir hastamız, öğrencimiz olduğunda irtibata geçiyoruz. Ben yıllar sonra komutanımı gördüm. Kendisine de söyledim. Sizden zamanında çok korkuyorduk, gelin size doyasıya bir sarılayım. O zaman komutanımızdı korkuyorduk, şimdi bir evladı bir kardeşi gibi sarılmama da izin veriyor. Çok mutlu oluyorum.” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 32, yıl, sonra, bir, araya, geldiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı