"/> ">
Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 17:00
 
Avcı ve atıcılardan askere tam destek
SPOR Haberi
Avcı ve atıcılardan askere tam destek

TÜRKİYE Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Kamil Üçbaş Avcıbaşı Kupası Düzce’de düzenlendi. Yarışma sonrası avcı ve atıcılar asker selamı vererek “Bizde silahlı kuvvetiz. Askerimizin yanında göreve hazırız” dediler.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kamil Üçbaş Avcıbaşı Kupası adı verilen atış müsabakaları Düzce’nin Elmacı Köyü, atış poligonunda yapıldı. 10 ilden 32 sporcunun katıldığı turnuvada atıcılar koşan domuz, gelen ayı, sporting ve sabit hedef kategorilerinde yarıştılar. Yarışlar sonrasında erkekler lisanslı dalında İstanbul sporcusu Cüneyt Karakuş birinci, Sakarya sporcusu Ahmet Deli ikinci ve Bolu sporcusu Yılmaz Demiperk üçüncü oldu. Erkekle Avteskereli dalında Karaman sporcuları Hilmi Gül birinci, Ahmet Kaya ikinci, Ali Seyhan üçüncü oldu. Lisanslı bayan dalında tek bayan sporcu olan Düzce sporcusu Arzu Taş birinci olurken, erkekler takım dalında Karaman Avcılık ve Atıcılık Kulübü birinci, İstanbul Yakacık Avcılık ve Atıcılık Kulübü ikinci ve Kastamonu Avcılık ve Atıcılık Kulübü üçüncü oldu. Birincilere ödüllerini Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman verdi.

Yarışmada derece alan sporcuların yanı sıra dereceye giremeyen sporcularda ödül töreni sonrası asker selamı vererek kazandıkları ödülleri sınır ötesi operasyonda olan Türk ordusuna ithaf ettiler ve Mehmetçiğin yanında olduklarını söylediler.

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, kendilerinin de silahlı bir kuvvet olduğunu ifade ederek “Bizim için çok büyük bir önemi var. Bizde bir silahlı kuvvetiz. Atıcı, avcı olarak bu ülkenin savunmasında her zaman yer almaya hazırız. Sınır ötesinde bulunan ordumuza Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Mehmetçiğimizin Allah yardımcısı olsun. Biz onların yanındayız” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avcı, ve, atıcılardan, askere, tam, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı