"/> ">
Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 16:02
 
Bebekler emekledi aileleri ter döktü
YAŞAM Haberi
Bebekler emekledi aileleri ter döktü

Düzce’nin ilk ve tek AVM’si Krempark AVM tarafından bebek emekleme yarışması düzenlendi. Yarışmada bebekler emeklerken, aileleri ise çocuklarının birinci olması için bebeklerden daha çok performans harcadılar.

Düzce’de bulunan Krempark AVM tarafından bebek emekleme yarışması düzenlendi. Yarışmaya 90 bebek katıldı. Yaşlarına göre 9 grupta yarışan bebekler startın verilmesi ile emeklemeye başladılar. Bazı bebekler etabın yarısında emeklemeyi bırakarak oturdukları yerde oyun oynamaya başladı. Bazı bebekler ise babaları ve annelerinin yanına emekleyerek oyuncaklarıyla oynamaya başladılar. Bebeklerinin birinci olması için yoğun çaba sarf eden aileler ise çığlık çığlığa bebeklerinin isimlerini söyleyerek bitiş çizgisine getirmeye çalıştılar.

Yarışlar sonunda 1 yaşında ki Yağız İntepe birinci, 9 aylık Derin Naz Atasoy ikinci ve 8 aylık Mert Asaf Ergün üçüncü oldular. Yarışmada dereceye giren bebeklere alışveriş çeki ile ücretsiz muayene hakkı verildi.

Birinci olan Yağız İntepe’nin annesi Senem Bayrak İntepe, oldukça heyecanlandığını ifade ederek “Çok güzel anlatılmaz bir duygu. Daha önce hiç çalıştırmadım. Babamız olsa daha hızlı olurdu. Ben daha çok heyecanlandım” dedi.

Yarışma öncesi ailelere ek gıda ve uyku düzeni konularında bilgiler veren Çocuk Doktoru Rıfat Can Öztürk ise eğlenceli bir yarışma olduğunu ifade ederek “90 bebeğimizi emekleme yarışmasında burada ağırladık. Aileleriyle de biraz sohbet ettik. Gayet güzel vakit geçirdik. Hedefimiz çocukların ve ailelerin kaynaşabileceği bir ortamla beraber sosyalleşmeyi bebeklerimize de öğretmeye çalıştık. Biraz da eğlenceli vakit geçirerek daha güzel günlerde görüşmek istedik” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bebekler, emekledi, aileleri, ter, döktü,
Yorumlar
Haber Yazılımı