Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 07:56
 
Dağlı’dan “Deprem gerçeğini unutmayın” çağrısı
DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Dağlı’dan “Deprem gerçeğini unutmayın” çağrısı

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 12 Kasım Düzce depreminin 20. Yılında yayınladığı mesajında deprem gerçeğinin unutulmamasını ve hazırlıklı olunmasını istedi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 12 Kasım mesajında “İlimiz Düzce, 17 Ağustos 1999'da ve 12 Kasım 1999'da meydana gelen iki büyük depremi yaşamıştır. 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen ve başta Gölyaka İlçemiz olmak üzere tüm İlimizi etkileyen 7,4 şiddetindeki Doğu Marmara Depremi ve 12 Kasım 1999 tarihinde meydana gelen 7,2 şiddetindeki Düzce Depreminde, toplam 980 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Düzce İlimiz 1. derece deprem kuşağı üzerindedir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, yasal, idari ve uygulamaya dönük kararlara ve tedbirlere uymak, önümüzdeki süreçte yaşanabilecek depremlerde sorun yaşanmaması için hayati önem arz etmektedir” dedi.

“DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR”

Vali Dağlı, binaların depreme dayanıklı olması gerektiğine dikkat çekerek “Herkesin, geçmişteki acı tecrübeleri unutmadan, üzerine düşeni yerine getirmesi, yaşanan bu acılardan ders çıkarması, depreme karşı hazırlıklı bir toplum haline gelebilmek için daha hızlı hareket etmesi zorunludur. Afetler oluşmadan önce gerekli tedbirlerin alınması elzemdir. “Deprem Öldürmez Bina Öldürür” sözünü asla unutmamamız gerekir. 12 Kasım Düzce Depreminin yıl dönümünde, güzel ilimizin ve tüm ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dağlı’dan, “Deprem, gerçeğini, unutmayın”, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı