Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 14:35
 
Doktor sıkıntısı yok
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
SAĞLIK Haberi
Doktor sıkıntısı yok

Düzce’de son dönemde özellikle bilinen isimlerin kalp krizi sonrası hayatlarını kaybetmesi ile gündeme gelen kalp doktoru yok söylentilerinin asılsız olduğu ortaya çıktı. Düzce Üniversitesi’nde alanında uzman 4 kalp doktoru görev yaparken, teknik olarak eksilik olduğu bu sıkıntının da kısa sürede giderileceği öğrenildi.

Düzce’de son 1 ay içerisinde Düzce’nin sevilen isimleri Akif Çodur, Tamer Hoşver ve Tayfun Doğangün’ün kalp krizi sonrası hayatlarını kaybetmesi Düzce’de kalp doktoru olmadığı yönüne söylentilere neden oldu. Düzce Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgilerde hastanelerde alanında uzman doktorlar görev yapıyor.

Özellikle Düzce Üniversitesi’nde alanında uzman olan 4 kalp doktoru görev yapmaya devam ediyor. Ancak doktorların hastalara müdahale edeceği anjiyo cihazı bulunmuyor. Bu sebeple doktor eksikliğinden çok teknik cihaz eksikliğinin giderilmesi gerekiyor.

Piyasa değeri 4 milyon (trilyon) olan anjiyo cihazı alımı için Düzce Üniversitesi yönetiminin harekete geçtiği ve cihazın kısa süre sonra satın alınacağı öğrenildi. Cihazın Düzce’ye gelmesi ile birlikte hastaların Bolu’ya gitmesine gerek kalmayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doktor, sıkıntısı, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı