Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 12:22
 
Dünya hayranlıkla bakıyor
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
EĞİTİM Haberi
Dünya hayranlıkla bakıyor

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar’ın son dönemde Düzce Üniversitesi ile ilgili yaptığı yeni bölümler, geleneksel tıbbi çalışmalar ve arıcılık konularında ki çalışmalar tüm Türkiye’de olduğu gibi ülke dışında da dikkatleri çekmeye başladı. Türkiye’de bir çok rektöre örnek olan ve en başarılı rektörler arasında gösterilen Çakar’ı ayrıca yurt dışında da bir çok üst düzey isim ziyaret ederek Düzce Üniversitesi ile iş birliği yapmak istiyor.

Düzce Üniversitesi’nde 2. Dönem rektörlük görevini yapan Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar, akademik alanda dikkatleri üzerine çekiyor. Düzce Üniversitesi’nde uygulanan geleneksel tıp uygulamaları ve aracılık gibi konular hem Türkiye’de hem de Dünya’da ilgi görmeye başladı. Bütün bu çalışmalarla birlikte aromatik bitki yetiştiriciliği de popüler konular arasına girdi. Akademik başarı konusunda da Düzce Üniversitesi dengi üniversiteler arasında üst sıralarda yer alıyor.

Ayrıca Rektör Çakar, bilimsel ve akademik çalışmalarının yanı sıra sosyal olarak da öğrencilerin yanında olmaya çalışıyor. Açık kapı uygulaması, açık mutfak uygulaması gibi uygulamalarla dikkatleri üzerine çeken Rektör Çakar, öğrencilere yönetici yerine adeta arkadaş, abla olarak görevini sürdürmeye devam ediyor.

Çakar’ın yaptığı çalışmaların ünü ülke sınırlarını aştı. Türkiye’de özellikle kadın rektörler alanında birinciliği kaptırmayan Çakar’a yurt dışından da üst düzey isimler sık sık ziyaretlerde bulunuyor. Özellikle tıbbi ve aromatik bitkiler ile geleneksel tıbbi uygulamalar konusunda çalışmalar yapan Çin, Düzce Üniversitesi ile iş birliği için harekete geçti. Çalışmaların genişlemesi ile iş birliği yapacak ülkelerin artması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, hayranlıkla, bakıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı