Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 14:14
 
Hem spor hem farkındalık
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
SPOR Haberi
Hem spor hem farkındalık

 Muaythai Milli Takım antrenörü Muhammed Bişgin, sporcularıyla ilginç bir antrenman yaptı. Bişgin ve sporcular Düzce’nin ortasından geçen Asar Deresi içinde önce çöpleri topladılar, sonra dere içinde akıntıya karşı koşarak kondisyon depoladılar.

Düzce’de Muaythai sporu ile uğraşan Muaythai Milli Takım antrenörü  Muhammed Bişgin sporcularıyla birlikte şehir merkezinin ortasından geçen Asar Deresi içerisinde antrenman yaptılar. Sporcular Asar Deresi içerisinde önce çöpleri topladılar. Ardından akıntıya karşı koşan sporcular aynı zamanda kondisyon depolayarak günlük koşu antrenmanlarını dere içerisinde yaptılar.

Dere içinde yaptıkları antrenman hakkında bilgiler veren Antrenör Muhammet Bişgin, sporcularının salonda spor yapmasından ziyade dışarıda spor yaparak farkındalık yapmaya çalıştıklarını dile getirdi. Bişgin, “Sporcularımızla hep salonda antrenman yapıyoruz. Farklı şeyler yapmak istedik. Antrenmanlar çok yoğun ve stresli geçtiği için biraz onların rahatlamasını sağlamak hemde farklı antrenmanlar sporcuların motivasyonlarını artırıyor. Salonumuzun önünde Asar Deresi var. Bunu kullanalım istedik. Deremiz biraz pisti. Dereyi spor öncesi temizledik. Hem sporculara çevre bilinci aşılamak istedik. Farklı bir aktivite. Her geçen gün farklı insanlarda aramıza katılıyor. Su akıntılı olduğu için ters yönde koşuyoruz. Buda bacakların gücünü artırıyor. Hem vücuttaki stresi atarak rahatlamayı sağlıyor. Bacak direnci, vücudun kondisyonunu açmak için suda sabahları koşuyoruz. Tekrar akıntı yönünde de koşunca vücudun o direncini boşaltmış oluyoruz. Hem sporcuların sakatlanma riskini azaltıyoruz hemde farklı antrenmanla motivasyonlarını yüksek tutuyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hem, spor, hem, farkındalık,
Yorumlar
Haber Yazılımı