"/> ">
Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 10:52
 
Hüzünlü başladı
EĞİTİM Haberi
Hüzünlü başladı

Düzce’de 18 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinde Esmahanım Köyü’nde ki evlerinde sel sularına kapılarak hayatlarını kaybeden Sanem, Sinem ve Funda Kaplan kardeşlerin okullarında yeni eğitim-öğretim yılı hüzünlü başladı.

Düzce’de 18 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinde Esmahanım Köyü’nde sel sularına kapılan Sinem, Sanem, Funda Kaplan kardeşler ile anneleri Nilgün Kaplan hayatlarını kaybetmişti. 3 kız kardeşin eğitim-öğretime devam ettiği Aziziye Mahallesi’nde bulunan Avni Akyol İlkokulu’nda yeni eğitim-öğretim yılı hüzünlü başladı. Sinem ve Sanem Kaplan ile ablaları Funda Kaplan’ın sıralarına karanfiller konularak sıraları boş bırakıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla ilgili okulda yapılan törende konuşan Avni Akyol Okul Müdürü Tanju Uraslu “Bildiğiniz üzere Temmuz ayında İlimizde meydana gelen sel afetinde okulumuz 2/B sınıfı öğrencileri İlayda Sinem Kaplan, ikizi Sanem Kaplan ve ablaları 4. Sınıf öğrencimiz Funda Kaplan ile anneleri Nilgün Kaplan’ı kaybettik. Üzüntümüz büyük. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Bu nedenle buruk sevinçle başladığımız yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz” dedi.

İlayda Sanem Kaplan ile Sinem Kaplan’ın sınıf öğretmenleri Elif Beytekin ilk ders öncesi öğrencilerine arkadaşlarını sel felaketinde kaybettiklerini ve bu sebeple sevgi ve saygıyı ön planda tutmalarını söyledi.

Öğretmen Elif Baytekin, öğrencilerini kaybetmenin kendisini çok üzdüğünü ifade ederek “Çocuklarımız çok başarılı çok iyi çocuklardı. Biz öğretmenler öğrencilerimizi çocuklarımız gibi severiz. Onlarda benim için birer çocuğumdu. Gerçekten acım çok büyük, çok üzüldük. Artık onların seslerini duyamamak, iyi günler öğretmenim deyip sarılışlarını duyamamak,  gözlerinde ki ışıl ışıl parıltıyı görememek gerçekten beni çok üzecek. Ama bir şekilde yaşamaya devam edeceğiz diğer çocuklarımızla birlikte. Acımız çok büyük. Bu acıyı tarif edecek herhangi bir kelime yok” ifadelerini kullandı.

“ÖDÜL OLARAK YEMEĞE GÖTÜRDÜM”

Öğretmen Elif Baytekin ikizleri 1. sınıfta en çok kitap okuyan öğrenciler oldukları için ödül olarak yemeğe götürdüğünü belirterek “Çok başarılılardı. Hatta geçen sene sonunda en çok kitap okuyan öğrenciler oldukları için yemeğe götürmüştüm. Her konuda başarılılardı. Çok azimlilerdi. Tamamen annelerinin desteği ile çok azimlilerdi. Çok seviyorduk. Ben çok seviyordum, öğrencilerim çok seviyordu. Onlarla sürekli bir aradaydım. Onlar benim çocuklarımdı. Onları kaybetmek gerçekten çok üzücü” dedi.

“HEP BİR UMUTLA SAĞ BULUNRULAR DİYE BEKLEDİM”

Baytekin, öğrencilerinin sağ bulunması için beklediğini belirterek “İlk duyduğumda internetten haberleri okuyordum. İnternette isimlerini gördüğümde büyük bir üzüntü hissettim. İlk başlarda inanamadım. Sürekli bir umut bekledik. Acaba sağ bulunabilirler mi? Son güne kadar bir umutla bekledik ama olmadı maalesef, başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Avni Akyol İlkokulu Rehberlik Öğretmeni Ayşenur Canyurt ise geçici olarak ikizlerin ablası olan Funda Kaplan’ın 4/C sınıfında ki derslerine girdi. Öğretmen Canyurt öğrencilere arkadaşlarını kaybettiklerini söyleyerek “Biliyorsunuz Temmuz ayında yaşanan sel felaketinde arkadaşınızı kaybettik. Başımız sağ olsun. Arkadaşımızı unutmayacağız. İnşallah böyle bir şey bir daha yaşanmasın” şeklinde konuştu.

Yeliz Ceda,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüzünlü, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı