Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 21:26
 
Kirli su açıklaması
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Kirli su açıklaması

Düzce Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde yer alan Orhangazi Mahallesi’nde çeşmelerden çamurlu su akıyor iddiaları üzerine telefonla irtibata geçerek açıklama yapan Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Samet Gümüş, yaşanan aksaklığın nedenlerini anlattı.

Konuralp bölgesinde bulunan Orhangazi Mahallesi’nde çeşmelerinden çamur aktığını iddia eden vatandaşlar, bu durumu görüntüleyerek sosyal medyada paylaştılar. Düzce Son Haber Gazetesi olarak bu iddiaları gündeme getirdik.

Haberimiz arından telefonla yazı işlerine ulaşan Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Samet Gümüş, yaşanan sıkıntının nedenlerini anlattı. Gümüş bölgede yapılan tamirat ve alt yapı çalışmaları sırasında arızalanan boruların tamiri sırasında biriken kirli suyun arızanın olduğu alana en yakın abonelerin çeşmelerinden aktığını söyledi. Abonelerin çeşmelerini bir süre açık bırakmaları durumunda suların tekrar içilebilecek ve kullanılabilecek duruma geldiğini söyleyen Gümüş, Düzce’nin temiz su içtiğini özellikle artıma tesisinin kapasitesinin en verimli şekilde kullanıldığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kirli, su, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı