"/> ">
Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 20:28
 
Küçük Eymen’in hayali gerçek oldu
YAŞAM Haberi
Küçük Eymen’in hayali gerçek oldu

Azmimilli Mahallesi’nde oturan ve büyüyünce itfaiyeci olmak isteyen Eymen Öztürk (6), sünnet arabasının da itfaiye aracından olmasını istedi. İtfaiyecilerde küçük Eymen’in bu isteğini kırmayarak vakalara müdahale ettikleri itfaiye aracını sünnet arabası yaptılar.

Düzce’nin Azmimilli Mahallesi’nde oturan ve büyünce itfaiyeci olmak istenen Eymen Öztürk, babası Adem Öztürk’e sünnet arabasının da itfaiye aracından olmasını istediğini söyledi. Baba Adem Öztürk durumu Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman’a iletti. İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman ise gerekli izinleri aldıktan sonra minik Eymen’in talebinin gerçekleştirileceği sözünü verdi.

Bunun üzerine Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ve genel olarak kurtarma çalışmalarında kullanılan kamyonet süslenerek sünnet arabasına dönüştürüldü. İtfaiye erleri kendi elleriyle itfaiye aracının üzerine “Eymen” ve “Maşallah” yazıları yapıştırdılar. Daha sonra Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne giden Eymen sünnet arabasının görünce mutlu oldu ve araca bindi.

Sünnet düğünü olan ve sünnet arabası itfaiye aracından yapılan Eymen Öztürk, “Ben büyüyünce itfaiyeci olmak istiyorum. Sünnet arabamın itfaiye arabasından olmasını istedim” dedi.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman ise “Eymen’in babası bizi aradı ve ricada bulundu. Çocuğun sünnet aracı ile sünnet alanına gitmek istediğini söyledi. Bize de güzel geldi. Kullandığımız araç vaka aracı ama Eymen’in şansına da şu ana kadar bir vaka meydan gelmedi. Olurda yolda bir vaka olursa Eymeni’de vakaya götüreceğiz. Bu isteği bu ricası bizim için bir emirdir. Çünkü onların gönlünü kırmamak, itfaiyeciliğin ne kadar onurlu bir meslek olduğunu öğretmek, çocuklara bunu aşılamak amacıyla Eymen’i kırmadık. Program inşallah hayırlısıyla biter bizde mürüvvetini görürüz” dedi.

Konuşmaların ardından Eymen’in sünnet aracı olan itfaiye aracı Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden çıkarak şehir merkezinde konvoy turu attıktan sonra düğün salonuna gitti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Eymen’in, hayali, gerçek, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı