Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 12:27
 
Öğrencilere kötü haber
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere kötü haber

Düzce Belediye Meclisi Ekim ayı ilk oturumunda görüşülen gündem maddesine göre üniversite öğrencilerini Düzce Merkeze taşıyan Beçi Kooperatifi’ne ait otobüslere zam yapılması görüşüldü. Ayrıca otobüslerin aktarma seferleri de iptal edilecek. Üniversitenin açılmasını dört gözle bekleyen Düzce esnafı da üniversite çevresine mahkum olan öğrencilere de büyük darbe olacak.

Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı ilk oturumunda görüşülen gündem maddesine göre Düzce Üniversitesi’nin öğrencilerinin şehir merkezine taşıyan Beçi Kooperatifine ait otobüslere zam yapılacak. Ayrıca görüşülen gündem maddesine göre aktarma seferleri de iptal edilecek.

Belediye Meclisi’nin bu kararı ile birlikte ekonomik krizle boğuşan ve üniversitenin açılmasını dört gözle bekleyen Düzce esnafına büyük darbe vurulmuş olacak. Otobüslere zam yapılması ile birlikte öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Konuralp ve Beçi mahalleleri gibi üniversite çevresinden şehir merkezine gelmeyeceğinden endişelenen esnaflar ise endişeli.

Zam önerisi ile ilgili olarak açıklama yapan Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürü Kenan Özen; kooperatif üyesi otobüslere en son 2017’de zam yapıldığını belirterek, kooperatif üyelerinin zam yapılması için yoğun taleplerinin olduğunu söyledi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere, kötü, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı