Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 13:29
 
Polis öğrenci dostluğu için çalışma başlatıldı
DÜZCESONHABER
YAŞAM Haberi
Polis öğrenci dostluğu için çalışma başlatıldı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, bütün birimleri ile birlikte özellikle okul güvenliğinin sağlanması amacıyla “Polis öğrenci dostluğu” projesi başlattı. Bu kapsamda okul önlerinde okulların giriş ve çıkışlarını kontrol eden polis ekipleri, okulların bahçelerine girerek öğrencilerle teneffüslerde zaman geçirmeye başladılar.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş, trafik, çocuk şube ve toplum destekli polis şube müdürlüklerine bağlı ekipler, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin okullarına daha güvenli gidip gelmeleri için okul önlerinde denetimler yapıyorlar.

Denetimleri “Polis öğrenci dostluğu” projesi ile birleştiren İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilk olarak Aziziye İlkokulu ve Aziziye Ortaokulu’na giderek teneffüs aralarında çocuklarla zaman geçirmeye başladılar. Bu çerçevede polis ekipleri öğrencilerle öz çekim yaptılar, voleybol ve futbol oynadılar. Ayrıca yunus ve motosikletli trafik polislerinin motosikletlerine binme fırsatı verdiler.

Proje sayesinde özellikle ilkokul çağında polis fobisi olan öğrencilerin bu korkularının önüne geçmek ve başlarına gelebilecek üzücü olaylar karşısında polise haber verilmesini sağlamak olacak. Polisleri gören bir çok ilkokul öğrencisi gelecekte ki mesleklerini polislik olarak belirlediler ve polis olmak istediklerini söylediler.

Proje hakkında konuşan Okul Müdürü Ebubekir Yılmaz; “Polis ile çocukların kaynaşması için projenin çok güzel ve etkili olduğunu gördük. Polislerin sık sık okulumuzu ziyaret etmesini isteriz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polis, öğrenci, dostluğu, için, çalışma, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı