Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 22:08
 
Romanlardan Diyarbakırlı annelere destek
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Romanlardan Diyarbakırlı annelere destek

Diyarbakır’da çocukları terör örgütleri tarafından kaçırılan ve HDP İl binası önünde eylem yapan Diyarbakırlı annelere Romanlar Konfederasyonu üyelerinden destek geldi. Düzceli olan ve Romanlar Konfederasyonu Kadınlar Başkanlığı görevini sürdüren Sibel Gün Çabuk’ta destek için Diyarbakır’a gitti.

Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan annelere bir destek de Roman Derneklerinden geldi. Düzceli olan Roman Konfederasyonu Kadınlar Başkanı Sibel Gün Çabuk’un da yer aldığ destek gezisine İstanbul Roman Kanaat Önderleri ve Genel Sekreteri Ali Şahin, Tekirdağ Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Göksel Fil, Çanakkale Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Şahin Şenoklar, İzmit Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Akbulut, Bursa Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Evren Sağdıç, Çanakkale Roman Dernekleri Fedarasyon Başkan Yardımcısı Ali Çalışır, Zeytinburnu Edirne Havsalılar Dernek Başkanı Cihan Kaba katıldı.

Roman Konfederasyonu Kadınlar Başkanı Sibel Gün Çabuk, “Bizler Edirne'den Kars'a tek yürek olmuş kadınlar ve Roman dernekleri olarak, 'Anne acısının etiketi olmaz.' diyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır'da ki annelerinin yanlarında olmaya davet ediyoruz. Annelerin başlattığı bu hareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz. Ailelerimizin bir an önce evlatlarına kavuşmasını diliyor, hep birlikte 'Teröre son.' diyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Romanlardan, Diyarbakırlı, annelere, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı