Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 10:18
 
Tarım bakanına sordu
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
SİYASET Haberi
Tarım bakanına sordu

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yönelik soru önergesi verdi. Yılmaz, 18 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinde zarar gören çiftçilerin zirai kredilerinin ertelenip ertelenmeyeceğini sordu.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması için soru önergesi verdi. Yılmaz, Pakdemirli’ye ilettiği sorularda;

“Bilindiği üzere 18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce ilimizde son yılların en büyük sel felaketi yaşanmıştır. Yağışlar nedeniyle dereler taştı, bazı tarla yolları heyelan nedeniyle kapandı ve tarım arazilerinde ciddi mağduriyetler yaşandı. Ayrıca bazı besi çiftlikleri ve tavuk çiftlikleri sel felaketinde büyük zarar gördüler. Bu kapsamda, 18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce ili Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde birçok tarım arazisi hasar görmüş ve çiftçilerimiz mağdur olmuştur. Tarım kredi kooperatifi ve banklara olan zirai borçların ertelenmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi ile alakalı çalışmanız var mı? Mağdur çiftçilerimizin tarım kredi kooperatifi ve diğer bankalara olan zirai borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini düşünüyor musunuz? Borçlarını 1 Ekim 2019 tarihi itibarıyla ödeyenlere önümüzde ki taksitlerde indirim imkanı sağlamayı düşünüyor musunuz?” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, bakanına, sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı