Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 11:40
 
Tüm avukatlar aynı fikirde değiller
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Tüm avukatlar aynı fikirde değiller

Düzce BARO Başkanı Avukat Azade Ay, son dönemlerde muhalefet partisi il başkanı gibi hükümet karşıtı açıklamalar yapmaya başladı. Ancak Ay’ın, açıklamalarını hukuki zemine oturtmaya çalışırken BARO adına açıklama yapması avukatları rahatsız etmeye başladı.

Düzce Baro Başkanı Avukat Azade Ay, son dönemde özellikle hükümet karşıtı açıklamalarıyla dikkat çekmeye başladı. Ay’ın kişisel fikirlerini ise Düzce Barosu üzerinden lanse etmeye çalışması hem Düzce halkını hemde baroya kayıtlı avukatları rahatsız etmeye başladı.

Açıklamalar diğer avukatları bağlamıyor

Avukat Azade Ay’ın yaptığı açıklamalar kendi şahsi ve siyasi fikirleri olarak algılanmaya başlanırken karşıt görüşte olan avukatlar adına da açıklama yapılıyor gibi gösterilmeye çalışılması rahatsızlığı arttırıyor. Baro adına yapılarak tüm avukatların görüşü gibi kamuoyuna lanse edilmeye çalışılan açıklamaların tüm avukatları bağlamadığı ise gündeme gelmeye başladı.

Hukuki değil siyasi açıklamalar

Düzce Baro Başkanı Avukat Azade Ay’ın ülke genelinde hukuki olarak yapılan uygulamaların sanki hukuk dışı yapılmış gibi göstermeye çalışması da tepkilere neden oluyor. Hukuki uygulamaları tamamen siyasi fikirleri ile hukuk dışı yapılmışçasına gösteren Ay’a tepkiler büyümeye başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüm, avukatlar, aynı, fikirde, değiller,
Yorumlar
Haber Yazılımı