Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 13:10
 
Yakınlarını kabirleri başında andılar
DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Yakınlarını kabirleri başında andılar

12 Kasım 1999 Düzce depreminin yıl dönümü nedeniyle Kaynaşlı’da depremde yakınlarını kaybedenler mezarlıklara akın ettiler.

Düzce'de 12 Kasım 1999 yılında meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde yaşanan yıkım sonrasında çok sayıda can kaybı yaşanmıştı. Depremde yakınlarını kaybedenler, büyük yıkımın 20. yıl dönümünde depremin merkez üssü olan Kaynaşlı'daki deprem şehitliğine akın ettiler. Yakınlarının mezarlarını ziyaret ederek dua eden depremzedeler, acılarının hala taze olduğunu dile getirdiler.

Depremde ağabeyi ve babasını kaybeden Yasin Akbaş, "99 depreminde ağabeyimiz ve babamı kaybettim. Biz unutamadık. Psikolojik olarak kötüye gittik. Her mezarlığa geldiğimizde psikolojim daha da bozuluyor. Ben meydandaydım, baban kahvehanedeydi, ağabeyim kömürcüdeydi, arkadaşının yanında orada kaybettim. Ben o zaman 15-16 yaşlarındaydım." dedi.

Depremde yaşamını yitiren oğlunun mezarını ziyaret eden Nilgün Aydın ise "Oğlumu kaybettim. Unutulmuyorlar. Acıları geçer mi? Bir deprem olduğu zaman aynı şeyleri yeniden yaşıyoruz. Oğlum milli maç vardı,  arkadaşları ile onu izlemeye gitti. Orada kaybettik." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yakınlarını, kabirleri, başında, andılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı