Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 13:43
 
Yeni eğitim yılı başladı
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
EĞİTİM Haberi
Yeni eğitim yılı başladı

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de 2019-2020 eğitim-öğretim yılı törenle başladı. Bilgi Ortaokulu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Zülkif Dağlı bu yıl okulların daha da güvenli olması için çalıştıklarını söyledi.

Düzce’de 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Bilgi Ortaokulu’nda düzenlenen törenle açıldı. Törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın yanı sıra protokol üyeler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, okulların bu yıl daha da güvenli hale getirilmesi için çalıştıklarını ifade ederek “Yeni eğitim-öğretim yılı tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimiz ile idarecilerimize hayırlı olsun. Evde huzur, çevrede huzur, okulda huzur düsturu ile bu seneye başladık. Okul döneminde iyi iletişim önemli. Arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle iletişim halinde olmamız gerekiyor. Okulların kamera sistemleri, servislerin güvenliği, sağlıklı yemek-içmek için kantinde sağlıklı yiyeceklerin satılması da önemli. Sokakta huzur için okul çevrelerinin, okula yakın kafelerin güvenli olması için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Konuşmalar sonrası İlköğretim Haftası kutlama programı, okunan şiirler ve mezun öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile devam etti. 5. sınıflara 'Hoş geldin' çiçeğinin takdiminin ardından program halk oyunu gösterileri ile sona erdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, eğitim, yılı, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı