"/> ">
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Şaka gibi
Şaka gibi
Polisten tefeci operasyonu
Polisten tefeci operasyonu
Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 18:29
 
Yılmaz çiftçinin sesi oldu
SİYASET Haberi
Yılmaz çiftçinin sesi oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz yeni yasama yılının açılması ile birlikte Düzce’nin sesini meclis kürsüsünden duyurmaya devam etti.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM’de gündem dışı söz alarak Düzce’de yaşanan sel felaketinden etkilenen çiftçilerin çağrısını dile getirdi.

Yılmaz genel kurulda yaptığı konuşmada, “‘Bildiğiniz gibi 17 -18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce, Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerinde yaşanan sel ve heyelan felaketiyle özellikle çiftçilerimiz karşı karşıya kalmıştır. Bu tarihten sonra bölgemizi ziyaret eden Tarım Bakanlığı yetkilileri ve tarım kredi kooperatifi yetkilileri üreticilerimizin borçları ve zirai kredi borçlarının bankalar tarafından erteleneceğini ifade ettiler. Ancak 30 Eylül tarihleri itibari ile borç vadeleri gelmiş, ödemeleri yapılmış olmasına rağmen borçlar halen ötelenmemiştir. Buradan Tarım Bakanlığı yetkilileri ve tarım kredi kooperatifi yetkililerine seslenmek istiyorum. Dolu, sel ve heyelan afetinde de çiftçimizin yanında olmayacaksanız ne zaman olacaksınız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz, çiftçinin, sesi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı