Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 19:08
 
Yılmaz çileden çıktı
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Yılmaz çileden çıktı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yurt dışına kaçan FETÖ firarisi Ergün Babahan’ın attığı tweet sonrası ABD Büyükelçiliği’nin tweete beğenmesinin ardından MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz adeta çileden çıktı. Yılmaz “Alçak Ergün Babahan tweet atmış. Kim düşman ve onların arkasında olanları öğrendik” dedi.

FETÖ firarisi Ergün Babahan, tweet atarak “Türkiye halkları Devlet Bahçeli’siz siyasete hazırlanmalıdır” dedi. Tweet arından diplomatik kriz çıktı. Atılan tweete MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’da sessiz kalmadı.

Yılmaz yaptığı açıklamada “FETÖ’cü alçak Ergün Babahan “Türkiye halkları Devlet Bahçeli’siz bir siyasete hazırlanmalı” diye tweet atmış, ABD’de bunu retweetlemiş. Önce şunun bilinmesini istiyoruz. İnşallah liderimiz haftaya görevinin başında olacaktır. İkincisi Türkiye halkları diye bir şey yoktur Türkiye’de yaşayan ve anayasada tanımlandığı gibi Türk milleti vardır. Yüce Türk milleti anladınız mı? Şimdi bu ülkede vatanını milletini sevenlere kimin düşman olduğunu kimlerin kimle dost ve işbirliğinde olduğunu Lidere düşman olanların arkasında kimlerin olduğunu” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz, çileden, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı