Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 10:15
 
Yönetimin değişmesi gerekiyor
Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER
GÜNDEM Haberi
Yönetimin değişmesi gerekiyor

Düzce’de son dönemde gündeme gelen kalp rahatsızlıkları ölümleriyle beraber Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne yeni anjiyografi cihazı alınması konusuyla ilgili olarak Düzce Tanıtma ve Kalkınma Vakfı yöneticilerinin sessiz kalması tepkiye neden olmaya başladı.

Düzce’de özellikle Düzce Üniversitesi’nin gelişmesi adına yapılan çalışmalarda öne çıkan kuruluş Düzce Tanıtma ve Kalkınma Vakfı oldu. İş adamı Önder Tonyalı’nın başkanlığını yaptığı dönemde oldukça faal olan ve Düzce Üniversitesi’nin bir çok eksiğini gideren vakıf, daha sonra Tonyalı’nın görevi bırakması ile pasif duruma düşmeye başladı.

Son olarak hac ve umre turizmi yapan Yusuf Taşhan’ın başkanlığında faaliyetlerini sürdüremeyen ve sadece tabelada kalan Tanıtma ve Kalkınma Vakfı son dönemde yaşanan kalp krizi ölümleri ile ilgili sessiz kalıyor. Vakfın sessiz kalması ile tepkilere neden oluyor.

Daha önce ki dönemde Düzce Üniversitesi’ne teknik anlamda bir çok destek sağlayan vakfın kalp krizi ölümlerinin azalmasına neden olacak anjiyografi cihazı alınmasına öncülük etmemesi dikkatlerden kaçmadı. Cihaz alınmasına öncülük etmeyen vakfın, sessiz kalması ise gün geçtikçe tepki çekmeye başladı.

Vatandaşlar “Eğer Önder Toynalı dönemi olmuş olsaydı şimdiye kadar Düzce Üniversitesi’ne 2 tane daha anjiyo cihazı alınmıştı. Hem maddi hem manevi destek sağlanıyordu” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yönetimin, değişmesi, gerekiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı