"/> ">
Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 08:56
 
Zabıtanın gücü güçsüze yetmeye başladı
YAŞAM Haberi
Zabıtanın gücü güçsüze yetmeye başladı

Düzce Belediyesi zabıta ekipleri son dönemde kantarın topuzunu kaçırmaya başladı. Sokakta kağıt toplayanlardan, sokakta sanat yapanlara kadar devletin üniformasını kullanarak güç gösterisi yapan zabıta ekiplerine tepkiler gün geçtikçe artmaya başladı.

Düzce’de kaldırıma park, ara sokaklara park ve diğer zabıtayı ilgilendiren konularda sessiz kalan zabıta ekipleri devletin üniformasının altında güçsüzlere gözü dikti. Sokakta kağıt toplayan ve sokak müziği yaparak ekmeğini kazanmaya çalışan kişileri gözüne kestiren zabıta ekipleri vatandaşların tepkisini topluyor.

Spor Sokak’ta gitar çalarak günlük harçlıklarını çıkaran gençlere kafayı takan zabıtalar, gençlerin emeği ile kazandığı paraları ile ellerinde ki gitarı almak istediler. Gençlere zulmü gören Spor Sokak esnafı araya girerek, gençleri zabıtanın elinden aldı. Vatandaşlar karşısında sessiz kalan ve alttan almayı tercih eden zabıtalar amacına ulaşamadı.

Sokakta bir çok dilenci, şehir dışından Düzce’ye gelen tırnakçılara karşı aynı hassasiyeti göstermeyen zabıta ekiplerinin son dönemde art arda yaptığı şiddet dolu tavırların önüne geçilmesi isteniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıtanın, gücü, güçsüze, yetmeye, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı