SON DAKİKA
[18:36] Bıyık başkan gibi karşılanıyor -- [13:15] Başkan Ay personeline veda etti -- [12:45] Sivil trafik polisleri iş başında -- [12:33] Jandarma ekipleri suçüstü yakaladı -- [11:58] Cumhurbaşkanı geliyor -- [20:30] Karar verildi -- [16:47] Laf kalabalığıyla siyaset yapılmaz -- [16:42] Erdoğan Bıyık başkanlığı istiyor -- [15:40] Başkan Ay Kusursuz Kafe’yi ziyaret etti -- [15:35] Düzce Belediyesinde bir ilk yaşandı --
Yazarlar
Celal Kasapoğlu
Tezcan Solmaz

Tezcan Solmaz

tezcansolmaz@hotmail.com

12.2.2019 - 15:35
390 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Düzce’nin genç siyasetçilerinden Celal Kasapoğlu beyefendi, naif kişiliği ile tanınıyor. Arkasında özellikle ülkücü kanattan bir çok genç koşuyor. MHP’den istifa edip AK Parti’ye geçti. Son dönemde Düzce kamuoyunda Celal Kasapoğlu “Doğru mu yaptı? Yanlış mı yaptı?” işte bu tartışılıyor.

Siyasete çocukluğundan bu yana yabancı olmayan bir soyadına ve geçmişe sahip. Dedeleri, ataları siyasette bir çok dönem önemli mevkilerde bulunmuş köklü bir aileye sahip.

Genç yaşına rağmen siyasetin aranan ismi olmak kolay değil öncelikle bunu vurgulamak gerekiyor.

Kimilerine göre Celal Kasapoğlu, MHP’de istediğini alamadığı için AK Parti’ye geçti, kimilerine göre koltuk hırsı var, kimilerine göre ise Düzce’ye hizmetin partisi olmaz.

Şahsi fikrim, Kasapoğlu’nun AK Parti’ye geçmesinde herhangi olağan üstü bir durum söz konusu değil.  Düzce’ye hizmeti kendisine destur edinen genç bir ismin ha AK Parti’de ha MHP’de yer almasında beis yok. AK Parti ile MHP arasında ittifak var ve bu olağan bir durum. Çünkü zaten bazı yerlerde AK Parti’nin isteği ile MHP, MHP’nin isteği ile AK Parti aday dahi çıkarmadı. Bu transferin yanında o olanlar daha çok önemli.

Ayrıca MHP’nin Gümüşova Belediye Başkan Adayı Muharrem Tozan, Cumayeri Belediye Başkan Adayı Mustafa Koloğlu ve Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Birol Şahin AK Parti’den, MHP’ye geçerek aday oldular. Bu durumda diğerleri kadar normal bir durum olarak ön plana çıkıyor.

Ne dedi bu adaylar. AK Parti’de siyaset yapacak zemin kalmadığı için MHP’ye geçtik. Demek ki Kasapoğlu içinde MHP’de siyaset yapacak zemin kalmadı.

Kasapoğlu, şehir plancısı ve hırslı bir isim, aday adaylık döneminde bir çok projeyi hazırladı. Bu projeleri kendisine verilecek görev süresi içerisinde hayata geçirirse ileride çok başarılı bir siyasetçimiz olacaktır.

Ancak MHP’den ayrılması ile bazı makamları kenara itmiş oldu. Bir daha ki dönemde il başkanı, milletvekili olma gibi bir ihtimal varsa dahi bu durum ortadan kalktı. Buradan bakıldığında da Kasapoğlu’nun koltuk sevdasından çok hizmet sevdası içinde olduğunu anlayabiliriz.

Baktığımızda kaybeden MHP yada kazanan AK Parti olmadı. Total olarak baktığımızda bu tip bir  insanın muhtemel belediyede alacağı önemli görev sonrasında kazanan Düzce olacak. Şiirlerle, sözlerle bu genç insanlara yapılacak saldırılar çok önemli değil. Bir adamın kafasında hizmet etmek varsa o kelimeleri duymazdan ve görmezde gelir.

Ama bir insanın kafasında makam ve mevki hırsı varsa kendisine yapılan eleştirilerden alınır. Çünkü koltuğunu kaybedeceğini düşünür. Bu zamana kadar Kasapoğlu’nda kendisi hakkında söylenenlerden pek etkilenmiş gibi durmuyor.

Mevzu Düzce ise gerisi teferruattır. Düzce’ye hizmet edecek kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun bence başımız üzerinde yeri vardır.

Siyasi olarak bakacak olursak. Kasapoğlu AK Parti’ye binlerce oy kazandıracak bir güce sahip değil. MHP’li her zaman MHP’lidir. AK Partililer ise zaten AK Parti’nin başarısı için koşacaklardır.

Korkulacak insanlar ve eleştirilecek insan Celal Kasapoğlu değil, MEHAPE’liler ve AKP’lilerdir. Asıl bunlar siyasette kendi çizgilerini oluşturmak istemekte, Düzce’nin geleceğini düşünmemektedirler.

Bu ortamda 31 Mart Yerel Seçimlerine girecek olan Faruk Özlü, Erdoğan Bıyık ve Ömer Küçük’e başarılar dilemekten başka yazacak bir söz yok. 31 Mart gecesi muhtemelen Düzce’nin belediye başkanı belli olacak. Sonuç ne çıkarsa çıksın adayların tamamının yaşanabilir bir Düzce hedefi var. Umarım bu düşüncelerini en iyi şekilde yerine getirir ve verdikleri sözleri tutarlar.

KALIN SAĞLICAKLA….Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
390 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Serkan Acar

12.2.2019 - 19:35:25

Kasapoğlu MHP nin meclis üyeliğini kabul etmedi. Derdi başkan olmaktı. Koltuk uğruna partisini satmıştır. Derdi hizmet etmek olsaydı MHP den meclise girer uygun görürse başkan yard. olarakta hizmet edebilirdi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcesonhaber.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Ah bu siyaset

By Gölge

Ah bu siyaset

EBEVEYNLERE TAVSİYELER

Öznur KARAOLUK

EBEVEYNLERE TAVSİYELER

Celal Kasapoğlu

Tezcan Solmaz

Celal Kasapoğlu

Gençlere tavsiye

Sefer DEMİR

Gençlere tavsiye

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'da Bizi Takip Edin