SON DAKİKA
[11:45] Öğrencilerin başarılı olması için her yolu deniyorlar -- [10:57] Virüs testi yapmakta yetkili laboratuvarlar belirlendi -- [17:57] Belediye maske ihtiyacını kendisi karşılıyor -- [17:16] Valilikten önemli seyahat izin belgesi açıklaması -- [15:24] Virüs korkusu yok -- [14:58] Aycan’dan Milli Dayanışma Kampanyasına rekor bağış -- [14:19] Belediye başkanlarının 1 yıllık karnesini hazırladık -- [12:57] TEM otoyolunda kaza itfaiye bariyerleri kesmek zorunda kaldı -- [10:42] Düzce kampanya çığ gibi büyüyemiyor -- [10:12] YÖK’ten önemli açıklama --
Yazarlar
Evet üslup kötü. Aması var!!!
Tezcan Solmaz

Tezcan Solmaz

tezcansolmaz@hotmail.com

2.01.2020 - 16:13
523 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, İstanbul’a giderek İSKİ Genel Müdürü ile görüşmüş, Düzce’de ki alt yapıya İSKİ’nin de destek olması talebinde bulunmuş.

Kasapoğlu’nun aldığı cevap gayet yakışıksız, bir genel müdüre yakışmayacak cinste olmuş. Dolayısı ile büyük oranda Düzceliler Kasapoğlu’nun arkasına durarak hem sosyal medyadan hem kamuoyunda İSKİ Genel Müdürü hakkında paylaşımlar yaptı.

Buna biz habercilerden bazıları da eklendi. Tabi ki Düzce’nin evladının arkasında durarak yakışık almayan sözleri eleştireceğiz.

Ama…

İSKİ Düzce’ye son yerel seçimlerden sonra girmedi. Yani Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra Düzce’den su alalım da bir hat döşeyelim demedi.

Bu proje eskilere dayanan bir proje ve AK Partili büyük şehir belediye başkanları döneminde yapıldı.

O dönemde de Düzce’de ki tüm basın mensupları ve kamuoyu İSKİ’nin Düzce’de sıkıntı oluşturacağını, yapılan yatırımları engelleyebileceğini, Düzce’nin Melen suyundan belli bir katkı payı alması gerektiği gibi bir çok konuyu gündeme getirdik.

Hatta İSKİ’nin alt yapı yaptırımlarına destek olması gerektiği, yapılacak arıtma tesislerinin de İSKİ tarafından yapılmasının zorunlu olduğunu da gündeme getirdik, getirenler oldu. Yani bu konular taaaa eskiden konuşuldu.

Madem bu kadar hayati önemi vardı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü bakanlığı döneminde neden İSKİ’den istediğini alamadı. Yani bir kişi bakanken bu İSKİ denilen kendisine özgü yönetmeliği olan adeta ayrı bir devlet gibi yönetilen kuruluştan istediğini alamazken, şimdi neden bir belediye başkanı bu iş için görevlendirilir ve bir şeyler aldırılmaya çalışılır.

Özlü bakan olduğu dönemde İSKİ’nin o dönem ki genel müdürünü yanına çağırıp yap kardeşim bu işleri neden demedi. Dediyse neden yapılmadı? Faruk Özlü neden İSKİ Genel Müdürünün makamına kadar kendisi gitti? Demek ki bayağı ağır adamlar.

Dolayısı ile Düzce bu İSKİ’den bir destek göremez. Hele hele bu dönemde hiç göremez. Adamlar gerekli savunmayı geliştirmiş ve Düzce’ye destek vermeyeceklerini açıkça deklare emişlerdir.

Ayrıca kamuoyunda da konuşulduğu gibi bu iş Celal Kasapoğlu’nun işi değil bu iş Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün işidir. Özlü ağırlığını koyacak gerekirse İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşecek ve gerçekten ağırlığı varsa bu işi halledecek.

Bunun dışında kendisini bilmez genel müdürler, kendini bilmez cümlelerle savunmaya geçerek ve bu Düzceliler kızdırır.

Kör ölür badem gözlü olur misali. AK Parti İBB’yi kaybedince bizde de bir anda Melen sevdası başladı.

Belli bir baskı vardı ama bu kadar yoğun baskı yapılmamıştı.

Kısacası biz bu İSKİ’den bir şey göremeyiz. Kendi yağımızla kavrulacağız.

 Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
523 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

metın köseer

6.01.2020 - 11:50:05

tebrik ederim. Güzel bir yazı olmuş

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcesonhaber.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'da Bizi Takip Edin