Yazı Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 13:30
 
Bazılarınıza pantolon yakışmaz hale geldi
Tezcan SOLMAZ
tezcansolmaz@hotmail.com
 
 

Şöyle uzaktan baktığınız zaman sırma saçları, siyah, eli ayağı düzgün. Tam delikanlı gibi görüyorsunuz. Hatta ağabey diyorsunuz onlar size siz onlara sırlarınızı anlatıyorsunuz.

Aslında onlarda isyandalar. Olan bitenden pek memnun değiller ama mecbur hayatın akışına uymak zorundalar. Herkes ekmek peşinde, kendi geçiminin peşinde buraya kadar sorun yok. Tabi ki yanında olduğu kişiyi korumak, kollamak ve o kişinin dediğini yapmak zorundalar.

Ama bazıları var ki artık kantarın topuzunu iyice kaçırdılar. Yalakalık uğruna, şirin görünmek uğruna, sanki yanında oldukları kişi hep o koltuklarda kalacakmış gibiler.

Yanında oldukları kişi hiç ölmeyecekmiş, o kişiler uğruna kırdıkları insanların, arkasından konuştukları kişilere muhtaç olmayacak gibiler. O kadar abartıyorlar ki artık delikanlılık sıfatı kendilerine yakışmamaya başlıyor.

Kimsenin yaptıkları kimseyi ilgilendirmez. Yalakalık uğruna insanların arkasından ahlaksızca konuşmaya değmez, dedikodu yapmaya değmez. Bu memlekette hiçbir şey gizli kalmaz. Elbet gerçeklerin gün gelip ortaya çıkma gibi bir alışkanlığı vardır. Zamanı geldiğinde arkasından konuşulan, kötülenen hatta ahlaksız sıfat takılan kişilerin yüzüne bakmak zor olur.

İşte o zaman o giyilen pantolonlar yerine etek daha yakıştırılır. Son dönemde baktığımızda da bazı ağabey denilen adamlara pantolon yakışmaz hale geldi.

Şahsi fikrim, işinize bakın, evinizi geçindirin. Eşinizle, kızınızla, oğlunuzla, ananız, babanızla zaman geçirin. Dedikodu yapıncaya kadar harcayacağınız enerjiyi ailenizle sohbet etmeye ayırın. Gün gelir giderler bu zamanları çok ararsınız.

 

 
Etiketler: Bazılarınıza, pantolon, yakışmaz, hale, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı