Yazı Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 12:28
 
İyice sanallaştık
Tezcan SOLMAZ
tezcansolmaz@hotmail.com
 
 

Düzce’de son dönemde bir furya aldı başını gidiyor…

Ünlü sosyal medya paylaşım siteleri olan facebbok ve twitter gibi sanal mecralarda ardı ardına açılan “ÇAKMA” isimli profil ve sayfalar birbirleri ile resmen savaşa başladı.

Bir grup “ÇAKMA” profil ve sayfa Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile AK Parti’yi koruyup kollamaya çalışırken yine birkaç “ÇAKMA” profil sayfası Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün karşısında durup eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e methiyeler düzüyor.

Yaptığımız haberlere de bu “ÇAKMA” profillerden yorumlar, eleştiriler bazen övgüler geliyor. Cevap verme gereği bile duymuyoruz.

Neden duyalım ki?

Karşımızda ki kadın mı? Erkek mi? Gay mı? Travesti mi? bilemiyoruz.

Arlı mı? Arsız mı? Yorumları nereden yazıyorlar? Bizim ciddiye alacağımız yorumları belki de onlar yattıkları yerden yazıyorlar, belki lavabo ihtiyaçlarını giderirken, belki de sadece yorum olsun torba dolsun diye yazıyorlar. Bunu da bilemiyoruz.

“ÇAKMA” profiller tarafından övülmek istemiyoruz, eleştirilmekte istemiyoruz.

Belki hepsi 1 kişi, belki bir ekip, belki Düzce’den yönetiliyor, belki Ankara’dan yönetiliyor. Bunu da bilemiyoruz.

Bildiğimiz tek şey Düzce’de muhalefet üzerine düşeni tam yapmadığı için bir “ÇAKMA” ve sanal muhalefet grubu oluştu, iktidarda halka yeteri kadar sorunların çözümü hakkında bilgi vermediği için “ÇAKMA” sanal iktidar grubu oluştu.

Son günlerde iyice sanallaştık. Hem muhalefet partilerinin il başkanları hemde iktidarın belediye ve il başkanı bence koltuğu bırakıp gitsinler. Uzaktan bilgisayarla Düzce’de ki işleri yapıp, kontrollerini sağlasınlar.

Ama kim olduğunu ve nereden yazıldığını bilmesek dahi yazdıkları kendi çaplarında gayet güzel paylaşımlar. Oldukça zeki yaratıklar oldukları belli. Muhtemelen Düzce’de ki siyasi çevrelerden değiller. O çevrelerde bu kadar zeki adama rastlamak zor oluyor.

 
Etiketler: İyice, sanallaştık,
Yorumlar
Haber Yazılımı